Nasi specjaliści dyżurują w ambulatorium urazowym przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.
Konsultacje specjalistyczne i zajęcia rehabilitacyjne odbywają się od poniedziałku do piątku.
Zadzwoń pod numer 22 35 58 200 lub skorzystaj z poniższego formularza, aby umówić się na wizytę.

Wybierz preferowanego lekarza. Oddzwonimy lub odpiszemy z propozycją terminu wizyty.

Wizyta na najbliższy wolny termin
Leczymy

STABILIZACJA DYNAMICZNA TYPU DIAM

System stabilizacji dynamicznej typu DIAM jest najnowszym osiągnięciem technologicznym w zakresie leczenia przewlekłych zespołów przeciążeniowo-bólowych kręgosłupa.

Istotą procedury jest wszczepienie pomiędzy wyrostki kolczyste – za pomocą minimalnie inwazyjnego instrumentarium – specjalnej elastycznej płytki, która dzięki odpowiedniej konstrukcji i kształtowi przyczynia się do zmniejszenia sił działających w zakresie chorego odcinka kręgosłupa.

Prawidłowo implantowana stabilizacja dynamiczna prowadzi do odciążenia powierzchni stawowych stawów międzykręgowych oraz w zamierzony sposób prowadzi do poszerzenia przestrzeni międzytrzonowej, co dodatkowo zmniejsza odczuwane dolegliwości bólowe.

Omawiana technika operacyjna znajduje szerokie zastosowanie w dzisiejszej – minimalnie inwazyjnej – chirurgii kręgosłupa.

Z pośród najczęstszych wskazań do stabilizacji typu DIAM należy wymienić zespoły przeciążeniowo-bólowe kręgosłupa i zespół stawów międzykręgowych zwłaszcza w odcinku L4/L5.

Procedura wszczepienia stabilizacji dynamicznej jest krótka, bardzo bezpieczna, a dzięki zastosowaniu techniki minimalnie inwazyjnej pacjent po zabiegu może w krótkim czasie być wypisany do domu.

Umów się na wizytę